Téma: čaj s námi [vložil(a) floowa]

ikonka
Předmět: RE(17):[cajicek] | [2061]
Vložil(a): TERKA:_, dne 13.08.04 v 17:49 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Ahoj lidi!!! Tak jsem po měsíci zase zpátky. Bože, jak jste mi chyběli!!! A když už jsem u toho chybění, chyběl mi i pořádný čaj. 3 týdny v lese na Šumavě a já měla pořádný absťák.Pila jsem tam jen pytlíkáče a to je pro mě milovníka sypaných čajů horší, než trest smrti. Teď mě maminka doma nutí pít jak se u nás říká "blinky" mámě se urodilo spousta meduňky,máty,měsíčku a zimoleze(doufám, že se to tak jmenuje:))takže to všechno smíchám,nechám vyluhovat, hodím do mražáku a piju chlazené s ledem. Super letní osvěžení!!! Doporučuju brát pořádně vychlazený v termosce na koupák:)
ikonka
Předmět: RE(16):[cajicek] | [2060]
Vložil(a): Coin, dne 09.08.04 v 12:31 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Nejraději mám zelené čaje-chuťově jsou asi nejlepší a takej celkem dost povzbuzující. njleší čas na podávání asi okolo páté odpoledne. Jinak po ránu musim mít nutně nějaký černý, jinak bych ve škole asi chrápala až do oběda.(nejlepší ranní životabudič= 1 hrnek horké vody+ 1 sáček černého BreakfastTea,luhovat tak 5 minut.....lepší jak kafe) B)
ikonka
Předmět: RE(15):[cajicek] | [2049]
Vložil(a): Wikih, dne 19.07.04 v 12:35 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Darjeeling je super a nejenom letošní sklizeň! Jinak ten zbytek mi nic moc neříká :(
ikonka
Předmět: RE(14):[cajicek] | [2046]
Vložil(a): Loon, dne 16.07.04 v 18:55 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Koukam, ze tenhle thread prosel zajimavym vyvojem. Takze abych utvrdil navrat k puvodnimu tematu, zamachruju co ted nejvic piju ja. Treba se to nekomu zalibi. Darjeeling Puttabong (vynikajici letosni jarni sklizen), Earl Grey od Williamson & Magor (stara dobra Anglie), Gyokuro (kdo rekl, ze japonske caje jsou hnusne???), Yong Xi (bez komentare - zkuste ho!).
A jen tak BTW, mliko do caje je fakt humus. Sorry.
ikonka
Předmět: RE(13):[cajicek] | [2036]
Vložil(a): Příště, dne 14.07.04 v 21:27 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Pojdtě někdo pokecat o čajích - mě to teď začalo hróóóóóózně moc bavit, a tak jsem šla a koupila si pár věciček, co s čajem souvisí.Třeba takový ten hrníček, co se jmenuje zhong(ne, že bych věděla, jak se používá).Jen moje okolí nemá moc pochopení.Dnes jsem si třeba přelívala Phu Er z hrnku do čajové misky a moje milovaná maminka si toho nemohla nevšimnout a zahlásila:"Ježišmarjáá, nalij si to do hlubokého talíře. ;( .Načež jsem dostala asi patnáctiminutový záchvat smíchu a ona se na mě naštvala ;( ;( :D
ikonka
Předmět: RE(12):[cajicek] | [2010]
Vložil(a): iwka, dne 09.07.04 v 19:02 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
ja jsem na dovolene pila perfektni studeny jasminovy cajik...bnyl uplne super..hlavne v kombinaci s vodni dymkou:)))
ikonka
Předmět: RE(11):[cajicek] | [2006]
Vložil(a): Příště, dne 09.07.04 v 10:49 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Zpět k původnímu tématu(aspoň na chvilku:))).
Já teď teď nepiju nic jiného než Ba Mu Dan - fakt jedinečná chuť.Jinak mám nejraděj zelené čaje s jasmínem - třeba takový Molihuacha - mňň...ňňaaam
ikonka
Předmět: RE(10):[cajicek] | [1922]
Vložil(a): TERKA:_, dne 21.06.04 v 13:36 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Dobrou:)
ikonka
Předmět: RE(9):[cajicek] | [1490]
Vložil(a): Ryska, dne 24.04.04 v 03:36 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Jdem :-o
ikonka
Předmět: RE(8):[cajicek] | [1489]
Vložil(a): TERKA:_, dne 24.04.04 v 03:34 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Jdem spinkat?
ikonka
Předmět: RE(7):[cajicek] | [1488]
Vložil(a): Ryska, dne 24.04.04 v 03:33 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
yellow yellow yellow yellow yellow yellow yellow green yellow green green blue light blue red yellow greenyellow black pink black black black black black green green yellow black
ikonka
Předmět: RE(6):[cajicek] | [1433]
Vložil(a): TERKA:_, dne 23.04.04 v 14:45 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Akdy proboha k tomu samovznícení dojde???? 8) Mám se bát??? A nebo mě to čeká až tak v 60ti?
K 1409: Kdo říká navzájem :) ?Jen Sašu :) Já bych přežila :) No a k mé přehnané reakci. Závisláci, když jim pomlouváš drogu, tě taky napadnou :) Jo a Honzo:)skvělé čtverečky:)
ikonka
Předmět: RE(10):[cajicek] | [1421]
Vložil(a): Ryska, dne 19.04.04 v 21:50 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
yellow green blue light blue red black pink (: (: (:
ikonka
Předmět: RE(9):[cajicek] | [1412]
Vložil(a): Endlife, dne 17.04.04 v 23:27 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
[1410] // nebývalo to heslo jinak?

btw: blue (:
ikonka
Předmět: RE(8):[cajicek] | [1410]
Vložil(a): Ryska, dne 17.04.04 v 11:17 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
MAKE PEACE, NOT WAR Terko, nám by třeba nechutnal čaj se sádlem. Mléko se do čaje dává asi tak, jako se do něj dává sádlo z jaka apod. V Anglii jsem se jednou pokusila vypít čajík bez mléka.Eště hodinu mi bylo fakt blbě.Prostě sem na to neměla žaludek. Na druhou stranu, když ti to nechutná, tak nemá cenu ti to vnucovat. Mě zas nejede citrogrep :D :D :D :D
ikonka
Předmět: RE(7):[cajicek] | [1409]
Vložil(a): Endlife, dne 16.04.04 v 21:06 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
[1382] >>terka - klídek, nepotřebujem abyste se tady pozabíjeli navzájem..
ikonka
Předmět: RE(6):[cajicek] | [1405]
Vložil(a): Zutt, dne 16.04.04 v 15:06 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Zabíjet nikoho jen proto že nemá rád čaj z mlíkem?????
Si ho pro mě za mě pij já ho piju jen minimálně:))))
Myslel jsem že si tady můžu psát názory ale podle tebe asi ne???
ikonka
Předmět: RE(5):[cajicek] | [1402]
Vložil(a): Kaoru, dne 16.04.04 v 14:39 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Já myslel že proto že se ta energie z čaje nahromadí a člověk se samovznítí :)
ikonka
Předmět: RE(4):[cajicek] | [1383]
Vložil(a): TERKA:_, dne 16.04.04 v 13:47 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Ti kdo pijí, páč protože když chce člověk žít zdravě, umoří se vitamínama:)
ikonka
Předmět: RE(3):[cajicek] | [1382]
Vložil(a): TERKA:_, dne 16.04.04 v 13:46 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
sašoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo - ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo - ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo - !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Až - mě potkáš na chodbě a já ti lištím, tak je to za to barbarství!!! Jsi sketa a nemám tě ráda. Vážně . Bez smajlíků.
ikonka
Předmět: RE(10):[čaj s námi] | [1381]
Vložil(a): Kaoru, dne 16.04.04 v 13:43 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Ti kdo pijí ti nebo ti kdo nepijí? :)
ikonka
Předmět: RE(9):[čaj s námi] | [1380]
Vložil(a): TERKA:_, dne 16.04.04 v 13:41 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
zELENÝ JE MOC ZDRAVÝ :) Brzo umřete :) *)
ikonka
Předmět: RE(3):[cajicek] | [1377]
Vložil(a): Endlife, dne 16.04.04 v 13:40 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Sašo, už jsi někdy pil nějaký anglický čaj? Teď mám doma od dva - sestry a od babičky - a bez mléka je to krajně nepitelné :)
ikonka
Předmět: RE(2):[cajicek] | [1370]
Vložil(a): Zutt, dne 16.04.04 v 13:11 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Jak sem už napsal nejhorší je sněžný muž:)))
Fakt by mě zajímalo kdo vymyslel lít mlíko do čaje. Vždyť je to barbarství :)))
Ale jinak piju všecko:)))
ikonka
Předmět: RE(1):[cajicek] | [1366]
Vložil(a): Soooc, dne 15.04.04 v 21:08 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
4Ryscin citrogrep: Upozornuju vsechny zajemce o citrogrep ze je to takovy sajrajt co vam vyzere na tyden vsechny sliznice v krku ale pak vas vnem nic neboli a nejste nemocni :) kazdy at si vybere :)
ikonka
Předmět: RE:[cajicek] | [1365]
Vložil(a): Ryska, dne 15.04.04 v 21:04 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Asi La pacho zkusím:) Taťka mi ho nutil, když sem byla celou zimu nemocná. Já bych si to uvařila, ale když mi něco nutí tťtka, je na tom něco podezřelého-viz. citrogrep-Saša ví... a medvědí česnek

Já vím, některé čaje se člověk musí "naučit" pít (:
ikonka
Předmět: cajicek | [1355]
Vložil(a): Pujinka, dne 14.04.04 v 20:38 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Jo La pacho je celkem slozitejsi na pripravu, ale stoji to za to:) Hlavne, kdyz ti odejdou hlasivky, tak je to neco uzasneho:) :D
ikonka
Předmět: RE(1):[cajicek] | [1352]
Vložil(a): floowa, dne 14.04.04 v 08:15 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Jo s japanskými čaji to není jen tak, znám spoustu lidí co tvrdí něco podobného, ale "vařená ryba" je úlet :D Každopádně je třeba čajům ze země vycházejícího slunce přivyknout, pak najdeš i v těchto druzích skvělé přátele *)
ikonka
Předmět: RE:[cajicek] | [1345]
Vložil(a): Ryska, dne 13.04.04 v 21:55 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Mmmmm, dátu mám taky moc, moc ráda a taky salep... La pacho doma máme, ale eště sem nesebrala odvahu si to uvařit 8)
Sestřenka dovezla z Japonska čaje-jeden chutnal jak vařená ryba, až tak zas čaje nemiluju :D
ikonka
Předmět: cajicek | [1340]
Vložil(a): Pujinka, dne 13.04.04 v 20:51 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Ja osobne mam nejradeji dátu:) Nevím, proc, ale jsem na ni temer zavisla:) Jinak samozrejme mam ráda úplně mrtě jinych čaju:) Třeba žlutá ponorka(naš oddilovy čaj) je uplne dokonaly:) Akorat ovocne moc nemusim - jenom boruvkovy - ten je mnam:)
Ale treba i takove La pacho můzu pít neustále:)
ikonka
Předmět: RE(14):[čaj s námi] | [1322]
Vložil(a): pachol, dne 12.04.04 v 11:27 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
tak to je fakticky nářez !
to se musí nechat! :)
ikonka
Předmět: RE(13):[čaj s námi] | [1251]
Vložil(a): Ryska, dne 09.04.04 v 00:43 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Floowa: Už nad tím přemýšlím.

Mmmm, babička je barbarka i ohledně jiných věcí...
(BTWčaj prý osladí nejlépe láska a skandál:))
...třeba nejí olivy a krevety apod. Ikdyž to sem barbar spíš já :D

S tím Liptonem jsem si vzpomněla-představte si:
Jedete na Ukajinu, těšíte se na tamní vyhlášené pokrmy. K večeři dostane třeba boršč a k tomu vám dají čaj-doposud je vše zcela normální-TEN ČAJ BYL LIPTON YELLOW LABEL!!!! Vprosřed Ukrajiny.2 hodiny gruzavikem od obchodu a oni vám dají Lipton. Jeden sáček na skleničku (1,5 dcl)-na Ukrajinu zrovna dorazil výstřelek moderní civilizace. Ten Lipton pili i moderátoři v televizi-okatě jim z hrnku visela žlutá cedule od Liptonu 8/ Tamní babičky nechápaly, proč si ty sáčky zaléváme aspoň třikrát. Naštěstí letos už to tak žhavé nebylo.
ikonka
Předmět: RE(12):[čaj s námi] | [1248]
Vložil(a): pachol, dne 08.04.04 v 23:51 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
FLOOWA> ok, tak sorry
ikonka
Předmět: RE(11):[čaj s námi] | [1247]
Vložil(a): pachol, dne 08.04.04 v 23:45 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
tak tak vaclave , to sem sice nemel na mysli ale prijemne me to rozesmalo kdyz na to vzpomenu :D
ikonka
Předmět: RE(10):[čaj s námi] | [1245]
Vložil(a): Vashek, dne 07.04.04 v 23:25 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Tak vidim, ze jsme tady s pacholem tak trochu cerne ovecky, bo tvorime bez konzumace caje, vid Tome?;)...(CD 5let5:))
ikonka
Předmět: RE(10):[čaj s námi] | [1237]
Vložil(a): floowa, dne 07.04.04 v 10:34 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
PACHOL> tome, já jsem měl na mysli Terku a Rysku, které o svých snech psaly v této diskusi :)

KAORU> zkus zelený čaj z Vietnamu ~ peněžence neublíží, chutí překvapí a duši tvou pohladí :D
ikonka
Předmět: RE(9):[čaj s námi] | [1225]
Vložil(a): pachol, dne 06.04.04 v 13:53 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
nejsem sice nejaky cajovy fajnsmejkr jako ostatni , do cajovny nechodim, mam ale rad zluty lipton a potom taky sypane caje, proc se to neodrazi v me tvorbe? Tak to bude slozitejsi protoze caj rozhodne neni to co by zasadne ovlivnovalo muj zivot,ovlivnuji me naprosto jine veci.B)
ikonka
Předmět: RE(8):[čaj s námi] | [1222]
Vložil(a): Endlife, dne 05.04.04 v 21:49 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
V čajovně většinou piju zelené čaje, které rád piju dlouho :), většinou zatím zkouším, co nového najdu, do čajovny ještě dlouho nechodím..

Doma mám rád černé čaje s mlékem & bez cukru, ikdyž dneska jsem si zrovna vyrobil vesele sladký mléčný jahodový roiboos a byl úplně super :) takže čistě podle nálady :)

// naše rodinka je absolutně čaji nenakloněná, což přináší nevýhodu v tom, že když mi čaj dojde, tak mám smůlu. ale zase mi to nikdo za zády nelikviduje :)
ikonka
Předmět: RE(7):[čaj s námi] | [1217]
Vložil(a): Kaoru, dne 05.04.04 v 20:02 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Člověk by nevěřil kolik lidí pije zelený čaj :)
Ryska: Do senchi to není pohanka ale barbarka :) ikdyž jídelnový čaj je bezkonkurenční (horká voda + karamel 4:1 :D)

Jo a ještě: nemáte někdo nějáký typ na fakt dobrý zelený čaj? Nedávno mi došel docela kvalitní neznámého původu s citronovou kůrou :)
ikonka
Předmět: RE(8):[čaj s námi] | [1200]
Vložil(a): floowa, dne 05.04.04 v 15:59 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
no konečně :) čajomilové(čmilky) na gymplu existují ~ na druhou stranu, dámy, proč nevidím toto téma ve vašich výtvorech (např. logotypech) ~ obě máte své vysněné čajky, tak doufám, že se k těmto snům vrátíte při řešení některé z dalších úloh :) jinak já jsem ortodoxní zelenáč (rozuměj piják čaje zeleného) a příležitostně ujedu na některých kvalitních bílých sortách čínských ~ v poslední době obšťastňuje mé chuťové poháry zelený Mao Feng z Yunnanu ~ čaj jest pokoj
ikonka
Předmět: RE(7):[čaj s námi] | [1198]
Vložil(a): TERKA:_, dne 05.04.04 v 14:42 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Nic proti, ale tvoje bábi je pohan:). Dobrá čajovna je v Chrudimi. Má zahradu v japonském stylu s houpačkama a jsou tam prima zákoutí. jen je maličká. Mají tam skvělý arabský pudink a je to spojeno s obchodem s indickým zbožím. Svoji čajovnu už mám zaky navrhlou:) Asi je to myšlenka všech čajomilů. Jo a sestřenka vám vzkazuje, že v hodonínš je nová bezbariérová čajovna s čajem za 12kč:)
ikonka
Předmět: RE(6):[čaj s námi] | [1189]
Vložil(a): Ryska, dne 05.04.04 v 14:21 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Miluju čajesrdce Jsem na nich závislá. DD sou rooibosy. Můj nejoblíbenější je rooibos samurai.S mlékem sou taky dobré. Nejvíc ale asi piju zelené.
Na druhou stranu mě děsí to, co jsou v jídelně schopni za čaj prohlásit. Oslazený teplý jídelnový čaj je fakt nechutný...ehm moje babička si dá cukr i do senchy

U nás doma si každý večer s rodinkou uvaříme a posedíme u čaje.Máme skoro sbírku čajového nádobí. Poslední dobou hodně pijem vzpomínky na Afriku-černý čaj i se zrnky kávy.
Dokonce už mám i vymyšlenou vlastní čajovnu. Sice ji asi nikdy nezrealizuju ale kdybyste někdo chtěli postavit čajku a potřebovali navrhnout interiér.
:D :D :D Čajoven sem ve svém krátkém životě navštívila už hodně a nejlepší byla v Ostravě u Sýkoráku-bohužel ji zrušili.
Na Vsetínské čajovně se mi líbí, že se pořádá hodně akcí a snaží se i v jiných oblastech než jenom vaření čaje-třeba výstavy výtvarných prací.
ikonka
Předmět: RE(6):[čaj s námi] | [1177]
Vložil(a): TERKA:_, dne 05.04.04 v 13:51 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Sněžný muž je 1 z těch nej čajů na světě:) !!!srdce Preferuju čaje černé, neslazené (je to hřích) a nesmí chybět mléko!!! A opovažte se dělat něco jako fůůůůj. Je to ta největší pochoutka bez které si neumím představit ráno a pak celý den:). Skvělý je karamel, Vzpomínky:), baunty a spousta jiných a jaký je Váš nej? Čaj je super téma, protože o něm můžu mlet a mlet a mlet a pořád mě něco napadá. Je to součást mého života. A navždycky zůstane, protože v zimě zahřeje v létě osvěží je dobrý, pomáhá mi usnout když je úplněk a nespat, když se musím učit a ŽERRU HO!!! Myslím, že p. prof. Z. byl asi sklamán přístupem některých z nás, kteří se po jeho příchodu vypařili a za které se, jak jsem už řekla moc stydím. A proto: PROSÍM, PANE PROFESORE, DEJTE NÁM JEŠTĚ ŠANCI!!!;(
ikonka
Předmět: RE(5):[čaj s námi] | [1173]
Vložil(a): floowa, dne 05.04.04 v 12:14 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
sem si myslel že vás čají víc :!
ikonka
Předmět: RE(4):[čaj s námi] | [1143]
Vložil(a): Janys, dne 02.04.04 v 23:29 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Neslazeny silny cerny caj!!! A kdyz uz nic,tak snezny muz*)
ikonka
Předmět: RE(3):[čaj s námi] | [1138]
Vložil(a): Zutt, dne 02.04.04 v 15:05 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Nejhorší čaj je Snežný muž!!!!!!!!!!!!!
ikonka
Předmět: RE(2):[čaj s námi] | [1115]
Vložil(a): Soooc, dne 01.04.04 v 21:36 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
nevim nevim ktery caj je muj nejoblinejsi ale a super jsou vsechny co jsou ve skautske cajovne :) a myslim ze jo to v ni moc pekne :)
ikonka
Předmět: RE(1):[čaj s námi] | [1114]
Vložil(a): Kaoru, dne 01.04.04 v 21:22 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Já bych odpovedel: no můj oblíbený čaj má dvě charakteristiky: zelený a silný :) a kde ho nejrači piju? v klidu :) Někdy se mi zdá ,že ten zelený čaj je jediné co mě po večerech drží při životě :)
ikonka
Předmět: RE:[čaj s námi] | [1113]
Vložil(a): Endlife, dne 01.04.04 v 20:53 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Kultivovaný pokec? Tady na fóru? :) chtělo by to nějak začít :)

Jaký čaj preferujete & kde rád čaj pijete? :)

& co ostatní? :)
ikonka
Předmět: čaj s námi | [1108]
Vložil(a): floowa, dne 31.03.04 v 13:26 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
navrhuji kultivovaný pokec na téma čaj ~ připojí se také pan profesor Zouhar? -rf-


Podnebi.wz.cz