Téma: přednáška W. Bartoše [vložil(a) Endlife]

ikonka
Předmět: RE(14):[přednáška W. Bartoše] | [1812]
Vložil(a): Wikih, dne 06.06.04 v 11:17 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
WB: Uznávám, že je to trochu podezřelé chodit do škol těsně před volbama, ale nezapomeň, že ani jednou nezmínil z jaké je strany, jen kritizoval vládu. Nesnažil se nikoho přesvědčit, ať volí ODS. Navíc tam byli předeším druháci, a ti ještě nemůžou volit.

ODS v EP: A koho budeš volit, když je na ODS tolik špíny? Že by pana Koženého nebo Železného, kteří jsou oba čistí jak bílá stěna? :D
ikonka
Předmět: RE(13):[přednáška W. Bartoše] | [1804]
Vložil(a): lukas, dne 04.06.04 v 22:51 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Zdrawim. Pokud jde o rovne dane v eu, tak je to doufam jeste velmi vzdalena budoucnost... Rovnou dani by nedoslo ke zrovnopravneni vsech clenu z hlediska konkurence a to z toho duvodu, ze je spousta dalsich faktoru, ktere danou problematiku ovlivnuji. Uvazte, firmy se dnes treba stehuji z Nemecka do CR, ale ne kvuli nizkym danim (ty jsou u nas naopak docela vysoke - snad nejvyssi z hlediska regionu postkomunisticke stredni Evropy), nybrz kvuli nakladum na zamestnance. Dobrym prikladem je firma OTIS - vyrobce vytahu - stehuje cast vyroby z Nemecka do CR, protoze bude mit neuveritelne nizsi naklady na zamestnance nez v SRN. A dosahnou - li stejneho obratu, radi budou danit hruby zisk (klidne i vyssi sazbou dane), ktery bude vyrazne vyssi(diky nizkym nakladum). No a co z toho vyplyva? ODS strasi lidi, jak je to bude v EU blbe, jak nas omezi a nakonec snad zotroci a seberou narodni a statni svrchovanost alt=':)' Vzdyt vubec nejde o nejakeho Waltera Bartose, ten jen posloucha, co slysi od gremia strany. Viz vudcove - pan poslanec Zahradil (leader do EP) machruje jakym je odbornikem na EU a ze bude hajit nase zajmy. Vsak uz nerika ze v EP ma povest velice posramocenou. A to jeste hlasa na vsechny strany, ze on prosadi nejvic, ma pry spoustu spojencu alt=':)') Nahlas vsak uz nerika, ze jeho spojenci (frakce EP, ke ktere se hlasi i ODS) jsou napriklad predseda Sudetskonemeckeho Landsmanschaftu Berndt Posselt, ktery hlasa jen o nutnosti zrusit Benesovy dekrety. A to sam Zahradila cela ODS nehodla nikdy dopustit. Je to trosku pretvarka, slibovat zm... To je jen malicka cast spiny, ktera vyleze, pokud se snazime pochopit souvislosti. Vratim se jeste k Waltru Bartosovi - 14 dnu pred volbami chodit jako vysoky politik do skoly je minimalne nevhodne a nemoralni. Choval se jako nejaka stranicka ovecka, ktera za nic nemuze a uz vubec nic nezmeni. Plna huba kritickych argumetu, ale zadna koncepce.Hlavne at do korytka tece.
ikonka
Předmět: RE(12):[přednáška W. Bartoše] | [1724]
Vložil(a): Wikih, dne 31.05.04 v 19:07 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
No zkusím to. Vadí mu, že bychom se tak nemohli snížením daním zvýhodnit oproti ostatním. Což dost dobře nechápu, protože když daně sníží všichni tak si moc nepomůžem ne? Naopak když budou mít všichni daně na stejné úrovni, tak budou rovné podmínky v celé EU. A asi těžko podnikatelé odejdou z EU do Ruska, kde je 13% daň z příjmu :D
A samozřejmě tím, že ti Brusel nastaví daně příjdeš o "část svoji národní suverenity" a to ODS šíleně vadí.
ikonka
Předmět: RE(11):[přednáška W. Bartoše] | [1721]
Vložil(a): Zutt, dne 31.05.04 v 14:41 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Hej vysvětlete mi někdo co měl pořád proti jednotným daním ve všech státech EU. Nějak mi nedochází pořád ty nevýhody
ikonka
Předmět: RE(10):[přednáška W. Bartoše] | [1718]
Vložil(a): iwka, dne 31.05.04 v 13:45 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
tak ja jsem asi jedina, komu se to moc nelibilo ...pan Bartos mi moc sympaticky nebyl...mel sice perfektni gestikulaci,ale...
nadruhou stranu je pravda, ze jsem se dozvedela neco malo noveho, ale myslim, muj zivot to nejak radikalne neovlivni:) radsi bych mela dejepis o ktery jsme tim prisli
ikonka
Předmět: RE(9):[přednáška W. Bartoše] | [1714]
Vložil(a): Ryska, dne 30.05.04 v 22:59 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Nepochybně:) Začínám uvažovat, že bych dokonce šla ve čtvrtek na bazén :D :D
ikonka
Předmět: RE(8):[přednáška W. Bartoše] | [1713]
Vložil(a): Endlife, dne 30.05.04 v 19:15 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
no dalo by se to shrnout do tří témat
- organizace EU
- co EU + školství
- nový školský zákon - hlavně co se týče osnov..

+ spousty drobných & větších odboček :)
ikonka
Předmět: RE(7):[přednáška W. Bartoše] | [1712]
Vložil(a): pachol, dne 30.05.04 v 12:47 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
aha, tak ted uz to chapu, cekam ze je predvedes na vylete. :) a co se tyce te prednasky byla to takova informacni bomba od vseho kousek, takhle z fleku ti to nenapisu.
ikonka
Předmět: RE(6):[přednáška W. Bartoše] | [1711]
Vložil(a): Ryska, dne 29.05.04 v 22:11 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Táák, už žádný předchozí příspěvek nemáš:)) Souvislost to má takovou, že do Hradce Králové (tam bydlí děda) se jede přes Litovel(tam je výrobna Litexu-nejznámější plavky v ČR). No a tak sme s mamkou vykoupili podnikovou prodejnu:))) Takové pěkné proužkované.... (: pink light blue pink orange (:
ikonka
Předmět: RE(5):[přednáška W. Bartoše] | [1709]
Vložil(a): pachol, dne 29.05.04 v 19:14 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
ten predchozi prispevek byl vysledkem casteho chozeni do emailove schranky jmeno + heslo + enter mam uz to tak zautomatizovane ze sem zapomnel napsat prispevek, hahahaa jo rysko a muzes mi objasnit spojitost tvych novych plavek a narozenin tveho dedy? *)
ikonka
Předmět: RE(3):[přednáška W. Bartoše] | [1707]
Vložil(a): Ryska, dne 29.05.04 v 17:56 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Co ste tam řešili??? Docela mě štve, že sem nešla do školy. Sice mám nové plavky ale dědovy narozky se slaví až dneska:/ pink orange
ikonka
Předmět: RE(2):[přednáška W. Bartoše] | [1706]
Vložil(a): pachol, dne 29.05.04 v 13:17 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
jo s temi dotazy se mi nechtelo uplne ze stejneho duvodu, je to fakt divny pocit kdyz proti tobe je nekdo s takovym prehledem , proste takovy siroky tok informaci se neda ignorovat a jen potichu sedis a poslouchas a nechces se strapnit blbou otazkou. :)
ikonka
Předmět: RE(1):[přednáška W. Bartoše] | [1705]
Vložil(a): Wikih, dne 29.05.04 v 12:18 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Jo taky se mi to líbilo. Sice trochu chaos - často odbočoval od tématu, ale opravdu uměl mluvit a bylo vidět, že fakt o tom něco ví. Docela mě přešlo se na něco ptát, protože jsem si před ním připadal jak absolutní blb, který nic neví. Škoda jen, že diskuze byla tak krátká a tematicky roztříštěná :(

BTW: Pochopil jsem správně, že přístupová smlouva k EU je sloupec papírů vysoký 3m??? To by pak znamenalo 30 000 stránek a to mi příjde dost šílené :D
ikonka
Předmět: RE:[přednáška W. Bartoše] | [1704]
Vložil(a): pachol, dne 28.05.04 v 22:05 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
jo , celkem se mi to líbilo, to co me zajímalo tam zaznělo a klidně bych vydržel ješte hoďku poslouchat, hodnotim to kladně rozhodně lepší než praktika s kadulou *)
ikonka
Předmět: přednáška W. Bartoše | [1702]
Vložil(a): Endlife, dne 28.05.04 v 21:04 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Co říkáte na dnešní dnešní přednášku? Zaujalo vás něco & chcete o tom pokecat? :)

//Bylo zajímavé, jak už ráno všichni věděli, jak to bude hrozné & o ničem (bude to agitačka a přednášející určitě nějaký ***).. Nakonec jsem kolem nepozoroval nějaké rozladění.

Mě to docela potěšilo.. Spíš mi bylo líto, že to nebylo delší (vypadalo to, že by přednášející WB byl schopný mluvit až do večera, což by mi nevadilo :))..


KTRONIC