Téma: Debatní kroužek [vložil(a) prófa]

ikonka
Předmět: RE(4):[debatní kroužek] | [1767]
Vložil(a): TERKA:_, dne 03.06.04 v 14:10 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Pardon,ale já mám pocit že se to z toho celkem jasně vyvrbilo. Začalo to mým dotazem, zda smím vzít Bárnošku a jistou radostí z toho ,že do výuky zatahujete psy...
ikonka
Předmět: RE(3):[debatní kroužek] | [1726]
Vložil(a): Wikih, dne 31.05.04 v 19:17 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Měl bych jeden dotaz. Kdo je všechno členem a o čem tak třeba diskutujete?
ikonka
Předmět: RE(2):[Pravidla ve smečce] | [1723]
Vložil(a): Zutt, dne 31.05.04 v 14:47 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Náplní debatního kroužku by měla být debata:)))
Měli by jsme se častěji scházet.
A taky jste na začátku roku říkal něco o soutěži.
Ale jinak jsem celkem spokojený
ikonka
Předmět: RE(1):[Pravidla ve smečce] | [1720]
Vložil(a): prófa, dne 31.05.04 v 14:22 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Tak sleduji diskusi a nestačím se divit. Základní cíl diskuse je "něco" někam "posunout", ujasnit si daný problém atd.
Téma znělo "debatní kroužek". Čekal jsem návrhy jak, kdy, kdo, co by mělobýt náplní. A zatím diskutujete o psech. A tak to dopadá s většinou diskusí na tomto chatu.
Co s tím?
ikonka
Předmět: RE:[Pravidla ve smečce] | [1717]
Vložil(a): TERKA:_, dne 31.05.04 v 12:30 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Stav se někdy v neděli v 8 v Ratiboři na cvičák . Názorně ti předvedu tu podobnost :)
ikonka
Předmět: Pravidla ve smečce | [1703]
Vložil(a): Immortal king, dne 28.05.04 v 21:29 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
>>Terka. Pravidla ve smečce.
Nevím, ale já mám pocit, že u lidí je to přesně naopak. Většina nejvyšších a nejzodpovědnějších funkcí ve státě je omezena věkově - vykonávat ji smí jen starší a zkušenější jedinci. - Prezident myslím musí mít minimálně 40 let apod. Takže bych řekl, že k velkému vlivu a skutečné moci se může člověk dostat klidně i ve staří. (má mnohem větší Zkušenosti, známosti,vědomosti...)Takže rozhodně starší jedinci nejsou na ústupu. Mladí stoupají protože stárnou :))....
A vážně si myslíš, že když se někdo chová moc sebevědomě a myslí, že je "king" tak narazí? Podívej se kolem sebe. Kolik je tu takových lidí. Plno! A na nikoho nikdo před školu nečeká, aby si ho podal. Tady žádné psí pravidla neplatí. Lidé se řídí mnohem míň emocemi a pudy než zvířata. Lidé jsou mnohem zákeřnější, přemýšlí, dívají se dopředu a vidí svoje chování v souvislostech.. To je ten rozdíl.
ikonka
Předmět: RE(2):[Pudové chování] | [1700]
Vložil(a): Wikih, dne 27.05.04 v 21:06 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
ad [1697] k pudům, instinktům atd. se už vyjadřovat nebudu (nerad bych kecal, nejsem si svým znalostmi zas tak jistý B) ), ale nemůžu neragovat ne to, že vesmír NENÍ z chem. reakcí! Termnonukleární reakce ve hvězdách nejsou snad taky chem. reakce? A to se ve vesmíru taky vůbec nevyznám B)
ikonka
Předmět: RE(1):[Pudové chování] | [1697]
Vložil(a): Kaoru, dne 27.05.04 v 20:06 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Odpověď k příspěvku [1686] od Immoral kinga:
No jestli si pletu pojmy tak bych rád slyšel co jsou podle tebe pudy u člověka. Já bych řekl ,že jsou to právě ty pocity ,které se oběvují a ty nevíš proč (ale určitě mezi ně nepatří tebou uváděný spánek a dýchání). A jestli je chuť nástroj organismu k lepší motivaci tak co potom žene divoké husy přes půl zeměkoule - je to taky instinkt :)
K té druhé části: jestli ti takové řeči lezou krkem tak je těžké tě o něčem přesvědčit. A ještě si neodpustím: celý vesmír je směsí el. impulsů ale určitě ne chem. reakcí :D.

Na zkrat? Nechápu :)
ikonka
Předmět: RE(4):[Debatní kroužek] | [1690]
Vložil(a): TERKA:_, dne 27.05.04 v 14:36 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Takže. Na svou obhajobu. To se ti to drbe můj pes, když jsi anonymní, neudal jsi žádné údaje a tudíž nemám možnost říct Barnabášovi trhej:). Psi jsou moje velká láska už odmala. Co jsem se naučila v 5 číst objednávám si časopis Pes přítel člověka a čtu ho od začátku až po inzeráty. Jsem na sebe celkem pyšná. Domnívám se, že poznám 98% plemen a mé teoretické znalosti jsou téměř profesionální. A to si nefandím:). Trošku jsem na své umění změnila názor když jsem si konečně směla pořídit psa. Rychle mě vyvedl z představy, že je vše tak jak píšou v knížkách, ale i tak si myslím, že jsem jeho výcvik zvládla a jsem už tak daleko, že jsem se z holky co na cvičák přišla s retrievrem v době, kdy lidi jiné plemeno než německého ovčáka neuznávali dopracovala až na celkem uznávaného člena našeho kinologického klubu, který v dnešní době vede skupinku 8 psů, což vlastně znamená, že radím lidem co s jejich mazlíčky.Mýma rukama prošlo spousta psů, které potkávám ve městě a oni mě poznávají a vrtí na mě ocásky. Ani nevíte, jak mě to těší. A k otázce se smečkou. Právě na cvičáku jsem poprvé viděla jak psi zcupovali malého rotvajlera jen proto, že si myslel, že je king. Rychle ho z toho omylu vyvedli a ten pes už si nic nedovolí. Na 2. str vidím, jak staří psi ztrácí postavení a mladí se dostávají čím dál víš. Je to pro mě nejlepší škola života. Ale o psech se se mnou musí mluvit soukromě, protože jinak honzovi klekne síť. Jsem schopná o nich mluvit furt:). Jsem fanatik:)Hm, Bárny je pes, ale praní má zakázané. Prostě se to nedělá. On to ví a tak se rvaní celkem vyhíbá.Docílila jsem toho celkem tvrdou rukou, ale účinek to má:) Musím samozřejmě říct, že nejlepší je košík:)Má rád váš pes košík?No, nějak by se to vyřešilo. Zdraví vás Terka a Barnabáš sv.Huberta tetovací číslo 80 Nova Scotia Duck Tolling Retriever s displazií kyčelního kloubu 0/0 špičkovým vzhledem odpovídajícím standartu ale trošku línější povahou:)Pa
ikonka
Předmět: RE(3):[Debatní kroužek] | [1689]
Vložil(a): prófa, dne 27.05.04 v 11:17 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Psa vzít můžeš, ale nevím jak to přijme můj Ernie Emmerson. Pokud je to fenka, tak to bude dobré. Jinak se poperou.
Ale ke psům. Nechtěl bych být jen na úrovni toho nejlepšího, nejchytřejšího psa - a to je samozřejmě ten můj.
ikonka
Předmět: RE:[Pudové chování] | [1686]
Vložil(a): Immortal king, dne 26.05.04 v 22:20 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Víš Kaoru já bych řekl, že si trochu pleteš pojmy. Základní fyziologické procesy v organismu jako je hlad,žízeň, spánek dýchání a pod. podle mě moc s pudy společného nemají. A chuť na něco není ničím jiným, než nástrojem který má organismus lépe motivovat k sehnání potravy..
A co se týká té druhé části, kde píšeš o chemických a elektrických impulsech, takové řeči mě už lezou krkem, celý vesmír je směs elektrických a chemických reakcí...

Dej si pozor na zkrat...
ikonka
Předmět: Pudové chování | [1685]
Vložil(a): Kaoru, dne 26.05.04 v 21:54 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Jen pudově? To je těžko říct protože nikdy nevíš co jsou u člověka pudy za těch pár let vývoje se to tak pomíchalo ,že se to dost těžko rozlišuje.
Každopádně něco z instinktů člověku zůstalo. Například nějaké jednoduché pocity (někde jsem dokonce četl ,že třeba chuť na čokoládu je vlatně to ,že vám tělo říká ,,mám málo energie" :)).
Je tu ještě jeden problém psychologie nějak definuje instinktivní a rozumové chování, jenže mlčky předpokládá ,že existuje jakýsi "vyšší princip myšlení". Jenže co když ne, co když jsou to jen kvanta elektrických výbojů a chemické reakce co se nám odehrává v hlavách. Pak už by nebylo od věci srovnávat chování člověka se zvířecím ,protože s jednoduším "myšlením" se lépe pracuje tzn. můžeš odvodit nějáké "pravidla" a pak je vztahovat na objekty složitější ,ne? B)
ikonka
Předmět: RE(5):[Debatní kroužek] | [1680]
Vložil(a): Wikih, dne 25.05.04 v 22:25 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Tak teda souhlásím spíš s Immortal kingem. Jak chcete srovnávat zvířata, která se chovají pouze pudově a o rozumu nemají (snad) ani páru, s člověkem, který se zase chová jen podle mozku a svoje pudy skoro zapomněl? Nebo se pletu? Zkus napsat pár případů, kdy se člověk chová pouze pudově :D

Jo a nic si z toho nedělej, že Tereza pořád mluví v hodinách o psech. U nás se zase dvě holky vyžívají v koních. Zpočátku sranda, ale už mě s tím začínají pomalu štvát :!
ikonka
Předmět: RE(4):[Debatní kroužek] | [1674]
Vložil(a): Kaoru, dne 25.05.04 v 20:19 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
No já nevím ale psychologové ,při výzkumu, většinou pracují tak ,že sledují krysy v konkrétních situacích dělají si poznámky o jejich chování a pak toto chování vztahují na člověka. Krysa je určitě zvíře s vysokým potenciálem ale pes je určitě příjemější.
Fakt nevím proč by se nemohlo chování zvířat srovnávat s člověkem vždyť člověk si s nimi ještě nedávno mohl podat ruku :) a navíc psychologie říká ,že rozumové chování je to jen krok od pudového (a taky obojí jseou chemické reakce v mozku).
Takže nevidím důvod proč nesrovnávat. Třeba pak Terka bude slavná psycholožka-oběvitelka *) co víš :D.
kyticka
ikonka
Předmět: RE(3):[Debatní kroužek] | [1672]
Vložil(a): Immortal king, dne 24.05.04 v 22:15 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Terezo, co to kecáš? Jak chceš srovnávat psy člověka? Kdes na to přišla? Doufám že chápeš rozdíl mezi pudovým a rozumovým chováním. Pokud se "pejskař" jako ty, snaží někomu namluvit, že pro pochopení "lidské společnosti", stačí čumět na psy a každému, kdo jí bude oponovat, se bude snažit otevřít oči, tak ať se potom nediví, že se setkává s nepříznivými ohlasy...
A taky bych rád věděl, kdy ty jsi naposledy viděla nějakou psí smečku... Psí smečka! Takový kec... no radši nic...

Jinak toho svého hafánka do přírody klidně vem, aspoň se nebudete muset tahat s kabanosem...
A pak se může rozjet nějaká zajímavá debata...
*)
ikonka
Předmět: RE(2):[Debatní kroužek] | [1671]
Vložil(a): TERKA:_, dne 24.05.04 v 13:13 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Boží!!! Skvělé!!! Úžasné!!! Smím vzít psa, když je to v přírodě? A když už jsme u psů. Vy prý často v ZSV mluvíte o psech. Já taky:). A všichni mi za to nadávají, ale mě přijde, že chování smečky jde báječně porovnat s problematikou sociologie, nezdá se Vám? Psi jsou skvělé modely pro jakékoliv chování. Jen málokdo ale chápe tu podobnost a to jsou právě ti lidé, kteří na mě ječí už při náznaku slova začínajícího na p. Smutné, že to lidi nechápou. Ale aspoň jeden pejskař v profesorském sboru, který zařadí svého miláčka do výuky. Super.
ikonka
Předmět: RE(1):[Debatní kroužek] | [1669]
Vložil(a): Zutt, dne 24.05.04 v 13:08 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Jak už jsem vám řekl skvělý nápad:)))
ikonka
Předmět: RE:[Debatní kroužek] | [1657]
Vložil(a): pachol, dne 21.05.04 v 22:01 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
dobry napad , a na jake temata? :)
ikonka
Předmět: Debatní kroužek | [1653]
Vložil(a): prófa, dne 21.05.04 v 14:08 | Odpovědět  Vymazat  Upravit
Čelnům debatního kroužku a příznivcům.
Co byste řeklin na to vyjet si do přírody po uzavření klasifikace 23. - 24. a trochu si podiskutovat v přírodě? srdce


KTRONIC